http://www32.speedyshare.com/EWuH9/download/PLAKAT.jpg

Z przyjemnością pragniemy zaprosić do udziału w konkursie Stowarzyszenia KoLiber mającym na celu rozpowszechnianie wiedzy o twórcach i funkcjonariuszach reżimu Polski Ludowej, którzy zwalczali bohaterów podziemia niepodległościowego. Konkurs „Anatomia Kata” ma pokazać, że w trakcie walki zbrojnej po 1945 roku funkcjonowali konkretni, znani z imienia i nazwiska, ludzie ponoszący odpowiedzialność za zbrodnie, jakie wówczas popełniono.

Do kogo adresowany jest konkurs? Do studentów oraz uczniów chcących poszerzać swoją wiedzę historyczną na temat ustanawiania oraz funkcjonowania aparatu komunistycznego w Polsce. W celu zrównania szans biorących udział zostały wyróżnione dwie kategorie uczestników: uczniowie oraz studenci.

Prace konkursowe muszą dotyczyć jednego z wybranych tematów:

1. Walka z polskim podziemiem niepodległościowym po 1945 roku. Opisz działania przeciwko Żołnierzom Wyklętym na przykładzie dowolnej postaci, organizacji lub instytucji.

2. Żołnierze Wyklęci – lokalni bohaterowie. Opisz działania przeciwko podziemiu antykomunistycznemu po 1945 roku w wybranym regionie.
Autorzy 4 najlepszych prac wyłonionych przez niezależne jury w składzie: prof. Jan Żaryn, Tadeusz M. Płużański, Leszek Żebrowski, otrzymają cenne nagrody rzeczowe oraz będą mieli możliwość poznać innych pasjonatów historii na Gali Finałowej.

Prace należy przesłać do 7 czerwcana adres mejlowy konkurs@koliber.org.
Rozstrzygnięcie konkursu planowane jest na 10 czerwca.
Gala Finałowa, na której odbędzie się wręczenie nagród będzie mieć miejsce w Warszawie 14 czerwca.

Regulamin konkursu

Formularz zgłoszeniowy