KoLiber Historia wraz z Sekcją XX w. Studenckiego Koła Naukowego Historyków UW mają przyjemność zaprosić na wspólne spotkanie czwartkowe. Tym razem tematem przewodnim wydarzenia będzie działalność jednej z najlepiej zakonspirowanych organizacji opozycyjnej w PRL. „Solidarność Walcząca” choć wywodziła się od „Solidarności”, stała się niezależną organizacją niepodległościową. Wyróżniała się ona niezwykle skuteczną działalnością oraz głoszeniem radykalnych postulatów. Działacze Solidarności Walczącej drukowali teksty z drugiego obiegu, organizowali demonstracje uliczne, a nawet podsłuchiwali SB oraz produkowali własną broń.

Prelegentem na naszym spotkaniu będzie Igor Janke. Jest on autorem cenionej książki „Twierdza. Solidarność Walcząca – podziemna armia”. Igor Janke od wielu lat jest związany z polskim światem medialnym. Był on między innymi redaktorem naczelnym Polskiej Agencji Prasowej. Pracował także dla „Radia Tok FM”, „Rzeczpospolitej” oraz „Do Rzeczy”. Janke jest także prezesem Instytutu Wolności oraz współwłaścicielem portalu Salon24.pl.

Nasze spotkanie odbędzie się 27 kwietnia w budynku Instytutu Historycznego UW. Spotykamy się o godzinie 18.30 w sali numer 17. Znajduje się ona tuż przy klatce schodowej na trzecim piętrze. Po oficjalnym wydarzeniu zapraszamy wszystkich zainteresowanych na nieduże wyjście integracyjne.