Podczas naszego ostatniego spotkania czwartkowego sala była zapełniona po brzegi. Pan Profesor Michał Leśniewski przyznał, że jeszcze trzydzieści lat temu był wielkim zwolennikiem polityki prowadzonej przez premier Thatcher. Od razu dodał, że teraz z perspektywy czasu można przyjrzeć się długofalowym skutkom zaaplikowanych przez nią rozwiązań. Na tym tle, wedle naszego gościa, nie wszystkie decyzje Żelaznej Damy okazały się słuszne. Po latach chybionym pomysłem okazał się choćby projekt „ludowego kapitalizmu”. Takie rozwiązanie doprowadziło do rozdrobnienia akcjonariatu i oddania wielu koncernów w ręce krótkowzrocznych zarządów menadżerskich.
Wiele decyzji Thatcher zmieniło politykę Wielkiej Brytanii na wiele lat. Od czasów jej rządów Szkoci zupełnie przestali wybierać konserwatystów na swoich delegatów, odżyły także ruchy separatystyczne w całym Zjednoczonym Królestwie. Premier rządu przestał być jedynie pierwszym wśród ministrów, a stał się rzeczywistym szefem gabinetu. Prowincje Zjednoczonego Królestwa przestały być dowartościowywane kosztem Londynu, co jeszcze bardziej przyśpieszyło rozwój tej metropolii.
Ponadto, podczas spotkania nie zabrakło czasu na przedstawienie kontekstów historycznych istotnych dla zrozumienia, w jaki sposób Wielka Brytania stała się w latach 60. i 70. „chorym człowiekiem Europy” i jakim sposobem udało się zażegnać ten kryzys.
Po prelekcji Pana Profesora od słuchaczy wyszło wiele ciekawych pytań, choćby o wprowadzone przez Thatcher ograniczenie w posiadaniu broni, czy o stosunek świata kultury i nauki do tej postaci.