KoLiber Historia zaprasza na kolejne spotkanie czwartkowe w lokalu Stowarzyszenia KoLiber przy ulicy Zgoda 4. Spotykamy się w najbliższy czwartek (10. XII) o godzinie 19.30. Tym razem naszym tematem naszego spotkania będzie postać, która bezdyskusyjnie wpłynęła na Wielką Brytanie – Margaret Thatcher.

O brytyjskiej pani premier opowie nam profesor Michał Leśniewski, znawca współczesnej historii Wielkiej Brytanii oraz innych krajów anglojęzycznych. Pracownik naukowy Instytutu Historycznego UW. Stypendysta programu Oxford Hospitality Scheme.

Spotkanie nie będzie jedynie laurką dla politycznej działalności Żelaznej Damy. Celem prelekcji, będzie zapoznanie nas z długofalowymi skutkami decyzji, które podjęła. Nie pominiemy w tym również tego, co przyczyniło się do negatywnych rezultatów. Ponadto zastanowimy się nad wpływem, jaki wywarła Margaret Thatcher, bowiem na brytyjskiej scenie politycznej jest on odczuwalny do dziś. Nie przypadkowo późniejszy premier Wielkiej Brytanii – Tony Blair, bynajmniej nie wywodzący się z partii konserwatywnej, przyznał, że też jest taczerystą.

Wystąpienie profesora Leśniewskiego będzie miało charakter otwarty, czyli z możliwością dorzucenia ze strony publiczności swoich uwag i argumentów w trakcie jego trwania.

Serdecznie zapraszamy.