„Pani Cieleciowa”, „cinkciarze” oraz wakacyjny handel w NRD lub innych krajach bloku sowieckiego. Czy ktoś z Was pamięta jeszcze takie osobliwe zjawiska?

Gospodarka centralnie planowana w dobie Polski Ludowej popychała obywateli do najróżniejszych sposobów radzenia sobie w sferze handlu. W najbliższy czwartek KoLiber Historia zaprasza na spotkanie poświęcone czarnemu rynkowi we wszystkich jego aspektach, jakie unaoczniły się w latach 1944-1989.

Naszym gościem, który opowie nam o powyższych zagadnieniach, będzie profesor Jerzy Kochanowski – wykładowca Instytutu Historycznego UW, członek zarządu Fundacji „Karta” i Rady Programowej Domu Spotkań z Historią oraz redaktor naczelny „Przeglądu Historycznego”.

Prof. Kochanowski jest autorem wielu prac historycznych poświęconych zagadnieniu nielegalnego handlu. Między innymi pozycji obowiązkowej dla każdego pasjonata historii społecznej PRL, czyli „Tylnymi drzwiami. w Polsce 1944-1989”. Podczas spotkania, można będzie zakupić ową pozycję, może nie w sposób czarnorynkowy, ale na pewno z korzystnym rabatem od wydawnictwa W.A.B.

Spotkanie odbędzie się w siedzibie KoLiber Warszawa, przy ulicy Zgoda 4, m.6, w czwartek 11 czerwca. Zaczynamy o godzinie 19.